Jistě tu situaci znáte velmi dobře. Pokazí se například pračka, výplata je v nedohlednu, a vy nutně potřebujete pár tisícovek. No, ač se to nezdá, není to žádný problém. Na internetu najdete velkou spoustu bank, ale více nebankovních společností, která se s ověřováním vašeho majetku, tím méně příjmu moc nemaže. U nich si podáte žádost, a nejste-li veden někde jako dlužník, peníze dostanete.
Vypadá to dobře že? Jenže i toto má drobná úskalí, ani ne tak při žádosti a následném zaslání peněz, ale především ve vrácení dlužné částky. Byly například společnosti, které vyžadovaly týdenní splátky. Domnívám se že i ty asi již přešly na splátky měsíční, ale přesto si na toto ve smlouvě dávejte pozor.
Měsíční splátky by neměly být problém, pokud máte pravidelný příjem, a pokud si smlouvu dobře prostudujete. Což vřele doporučuji. Některé společnosti si totiž napočítají takový úrok, za který byste si pořídili poplužní dvůr.
Další trik, který nebankovní instituce v současnosti začaly využívat, je v zapůjčené částce. Peníze vám sice jejich kurýr přiveze až „pod nos“, ale ihned si ponechá jistou část zapůjčené sumy. Vy pak splácíte částku, která byla dohodnuta. Tedy, příklad – půjčíte si pět tisíc, také to podepíšete, kurýr vám je předá, ale ihned z nich odebere jistou část. Většinou tisícovku. Vy však splácíte částku, kterou jste převzali, tedy pět tisíc, a to se všemi, předem danými, úroky.
Takže, jak vidno, výše uvedené příklady platí pro „firmy“, které ručitele nechtějí, ani zástavu majetkem, ani směnku. Prostě vám peníze půjčí. Ale za dost hodně špatných podmínek. Proto so dávejte vskutku velký pozor na to, co podepisujete. Poskytovatele půjčky si raději dva krát prověřte, a půjčku si hodně promyslete. V tomto případě je totiž spěch ten nejhorší rádce, jaký může být.
Závěrem nezbývá než vám popřát, abyste se nikdy v takové situaci, kdy si pod tlakem musíte půjčit, neocitli.