Moderní trendy, které přichází k nám z různých módních časopisů nebo televizních programů, nám ještě nezaručují, že budou sto procentně fungovat i v našem životě. Mnohdy různé drastické dietní programy způsobí je problémy a převážně ženy nebo dívky začnou bojovat s poruchou příjmu potravin. Což je velmi nebezpečné, stejně tak jako drastická dieta, která sice pomůže zhubnout, ale v zápětí tu máme jo-jo efekt a to, co se podařilo zredukovat je tu zpět a ještě něco málo s sebou navíc.
Tělo si totiž raději udělá menší zásobu do spíže, co kdyby nás napadlo zase něco podobného provést, přece kvůli nám nebude trpět hlady. Opravdové nebezpeční přichází při přejídání. Nic méně ověřený přípravek slimex na hubnutí, se v tuto chvíli stává velkým pomocníkem. Včas hlásí, že jsme již nasyceni a tudíž nedochází k přejídání a tak následně k obezitě. Má skutečně skvělé výsledky v redukci váhy a navíc ještě spaluje uložené tuky.
Hlad nebo chuť
Jak se vůbec vyznat sami v sobě a co si představit pod těmito pojmy?
Hlad – jde prakticky o instinkt, který se hlásí o slovo při nerovnováze mezi příjmem a výdejem energie. Informuje nás o tom, že naše strava není vůbec dobře vyvážená z hlediska hlavních složek. Jedná se především o bílkoviny, sacharidy, vlákniny a tuky. A na druhou stranu se odráží i v naší psychické a fyzické činnosti. V podstatě se jedná o daleko složitější proces, než jsme schopni vůbec pochopit. Rozhodně se jedná o instinkt, který zachraňuje život nasycením.
Chuť – ta je prakticky spojená s takovým signálem, který nám dává informaci o složení potravy nebo o nedostatku nějaké látky v těle. Například kdo někdy nezažil obrovskou chuť na sladké. Asi všichni. Jen někdo ji dokáže ukonejšit jednou kostičkou čokolády a někomu nestačí celé velké balení. Chuť na sladké se objevuje v důsledku nedostatku glukózy v mozku, při změně tělesné teploty v určitém období předmenstruačního cyklu nebo vyčerpání svalů. Existuje ale i druhá protistrana a tou je chuť na slané a ta signalizuje změnu sodíku v organismu. Chuť ale sama o sobě funguje jako vzpomínka, kdy při pohledu na něco okamžitě probudíme nějaký pocit touhy nebo odporu, záleží, jak moc to máme v podvědomí propojené.