Níže popsaná je jednou z nich. Podíváme se na ni trochu blíže. Zda je to rostlina, či hmyz, o tom se prý dosud vedou spory. Podle názvu, tedy samozřejmě podle toho českého je to jasné. Věc, o které budeme číst se jmenuje Housenice. A to Housenice čínská, Cordyceps sinensis.
Popsat, jak vzniká a roste je dost složité. A ne zrovna pro citlivky. Takže vás mohu předem uklidnit, to, co si koupíte zde a kdekoli na světě je většinou jen z laboratoře. Pravá houba, a budeme jí tak říkat, je totiž tak vzácná, že i v domovské zemi jisměli používat jen na císařském dvoře.
Sběr probíhá za velmi přísných podmínek, a to nejen hygienických. Výnos je ovšem tak malý, že by dnes nepokryl snad ani ten císařský dvůr. Navíc se nalézá jenv horách, ve vyšších polohách.
Housenice se jí říká pro její vzhled. Rozhodně nevypadá jako houba, ale právě naopak, totiž jako housenka. Nažloutlá barva tento dojem trochu umocní.
Nu a k čemu je to dobré? Tak především již dva tisíce let se ví, že léčí a později se ještě zjistilo, že aktivuje leukocyty. Ano, je to tak. Cordyceps leukocyty energiezivota.com skutečně umí aktivovat, a to je velmi prospěšné pro odbourávání následků chemoterapie, nebo radioterapie. Ale samozřejmě, že nejen to. Houba má těch dobrých vlastností samozřejmě více.
Nejdůležitější objev kolem této houby je asi ten, že v kombinaci s jinými, ale i jako samotný extrakt dokáže usmrtit rakovinné buňky. Právě proto se cordypses podává v některých případech onemocnění touto smrtelnou nemocí. Jako další je použití při detoxikaci organismu, podporuje funkci ledvin a regeneruje játra, pokud někdo prodělal například jejich cirhózu.
Záběr této houby je hodně široký a do jednoho článečku se to všechno rozhodně nevejde. Příroda člověku pomalu vydává svá tajemství a léčebné plodiny jsou jen jedno z moha. Měli bychom si toho hodně vážit a také těchto surovin hojně využívat.